Aktuality

ŠUMAVA LITERA 2020

24/11/2020

Festival Šumava litera probíhá od roku 2015, jeho pořadateli jsou Městské kulturní středisko Vimperk, spolky Šumava Litera a Knihy über Grenze, za podpory města Vimperk. Festival byl podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje.

Nejlepší severský kriminální román roku 2017

04/11/2018

Jsme rádi, že Vám můžeme oznámit , že Camilla Grebe získala prestižní cenu Glass Key za Deník  mého zmizení (Husdjuret) a tak se její kniha může honosit označením Nejlepší severský kriminální román roku 2017. Co řekla porota:

"Dobře napsaný román o policistce Malinové, která se vrací do svého rodného města, aby vyřešila odložený případ, který se datuje do doby, kdy zde vyrůstala. Dva samostatné narativní hlasy poskytují dvojí pohled, zatímco román současně nabízí jemné zobrazení zvláštních postav v pusté oblasti. "

Camilla Grebe

01/10/2018

S potěšením Vám můžeme oznamit, že Camilla Grebe byla zařazena do užšího výběrového na cenu Nejlepší švédský kriminální román roku.

Ocenění každoročně uděluje Švédská akademie kriminálních spisovatelů - Swedish Crime Writers’ Academy. Pět švédských románů je na seznamu a vítěz se stane jedním z nominovaných knih pro cenu Glass Key Award, ocenění pro Nejlepší severský kriminální román roku, který uděluje Crime Writers of Scandinavia.

Držme prsty Camille!

Tituly, které u nás vyšly můžete najít zde

Lucinda Riley mezi nejprodávanějšími tituly v Německu

01/07/2018

Autorka Lucinda Riley se držela po dobu 14 týdnů v TOP 15 na německém knižním žebříčku Der Spiegel, přičemž 6 týdnů byla #1 Bestseller. Bylo to čtvrtá kniha v sérii knih Sedm Sester - Die Schattenschwester (Shadow Sister). Tuto knihu už pro Vás připravujeme k vydání. Než kniha vyjde můžete se začíst do předchozích dílů - Sedm sester, Sestra bouře