Rodina Lucindy Riley oznámila, že po čtyřletém boji s rakovinou Lucinda zemřela

15/06/2021

Autorka světových bestsellerů Lucinda Riley, slavná především díky fenomenální sérii Sedm sester, v sobotu 12. června podlehla těžké nemoci. Mezinárodní vydavatelská komunita, která s Lucindou v posledním desetiletí její kariéry spolupracovala, je jejím skonem hluboce zarmoucená a touží připomenout autorčin život i dílo.

Lucindina rodina vydala toto prohlášení:

Lucindiným přátelům a čtenářům po celém světě!
S nesmírným politováním vám oznamujeme, že Lucinda dnes ráno pokojně zemřela obklopena rodinou, která pro ni byla tak důležitá. Chápeme, že pro většinu lidí, kteří netušili, že Lucinda už čtyři roky bojovala s rakovinou, bude tato zpráva šokující.
Během těch čtyř let Lucinda napsala pět románů a v tomto týdnu je její Ztracená sestra bestsellerem číslo jedna v žebříčcích prodejů po celém světě.
Lucinda ovlivnila životy všech, s nimiž se setkala, i všech, kteří se kdy začetli do stránek jejích příběhů. Vyzařovala lásku a laskavost ve všem, co dělala, a bude nás navždy inspirovat. Nadevšechno milovala život a každý okamžik prožívala naplno. Jejími vlastními slovy:
„Prostřednictvím bolestí i radostí, které mě na té cestě potkaly, jsem se naučila to nejdůležitější, co člověka může život naučit, a jsem za to vděčná. Tahle chvíle je všechno, co máme.“

Jeremy Trevaghan, ředitel Pan Macmillan´s Adult Publishing Division, uvádí:
Pracovat s Lucindou bylo obrovským a vzácným privilegiem. Populární beletrie bývá často přehlížená, ale když se objeví autor jako Lucinda, který dokáže se svými čtenáři navázat emocionální pouto, pak se z jejího vydávání stane čirá radost. Lucinda měla úžasný smysl pro humor, pro přátelství a lásku, a je mi ctí, že jsem ji mohl nazývat svou přítelkyní. Já i celý tým v Pan Mac jsme vděční, že jsme měli příležitost jít po této cestě s ní. Bude mi nesmírně chybět a vím, že mnoha mým kolegům tady i po celém světě rovněž.

Ztracená sestra, sedmý díl série Sedm sester, se hned v prvních týdnech po vydání stala jedničkou na žebříčku nejprodávanějších titulů Pan Macmillan na největších anglicko jazyčných trzích. V některých městech Lucindini fanoušci stáli fronty před knihkupectvími, aby se ke knize dostali včas.
V Jižní Africe se Ztracená sestra stala nejrychleji prodávaným titulem beletrie za posledních pět let. Na Novém Zélandu se konaly ty největší promoakce na uvedení titulu na trh od září 2009, kdy vyšel Ztracený symbol Dana Browna. V Austrálii se Lucindina poslední kniha stala jedničkou celého knižního trhu. Dosud se na všech trzích prodalo 150 000 tiskových verzí.
Do dnešního dne Lucinda prodala po celém světě 30 milionů výtisků. Její knihy se staly bestsellery ve 25 zemích, celkem 85 x se dostaly do čela žebříčků. Každoročně vedou žebříčky popularity v Nizozemí, Jižní Africe, na Novém Zélandu, ve Švédsku, Norku a Německu. Obzvlášť v Nizozemí Lucinda zlomila všechny rekordy – osm z jejích knih se týdny drželo v Top 10 a během pouhých dvou let se tam prodaly 3 miliony výtisků jejích titulů. V Německu, na druhém největším knižním trhu na světě, bylo šest dílů série Sedm sester nejprodávanějšími ebooky roku 2020. Sedm sester se stalo celosvětovým fenoménem, stvořilo svébytný žánr a současně se jedná o natočení televizního seriálu.
Lucindiny knihy byly nominovány na množství cen, včetně italské Bancarella, Ceny za nejoblíbenější knihu v Německu a Ceny za nejlepší romanci roku. V roce 2020 obdržela Lucinda holandskou Platinovou cenu za 300 000 prodaných výtisků jediného titulu za rok – tuto cenu předtím naposledy získala J. K. Rowlingová za Harryho Pottera. Největší hrdost Lucinda cítila, když se po 27 letech spisovatelské kariéry konečně dočkala toho, že se její Motýlí pokoj na podzim 2019 dostal do čela žebříčku Sunday Times.
K jejím dalším projektům patřila série Strážní andělé pro děti, napsaná ve spolupráci s jejím nejstarším synem Harrym Whittakerem. První díl „Grace a vánoční anděl“ vyjde ve Velké Británii v Macmillan Children´s Books v říjnu 2021.

O Lucindě
Lucinda Riley se narodila v Irsku. Začínala jako herečka ve filmu, divadle i televizi, a svou první knihu napsala ve čtyřiadvaceti letech. Její knihy byly přeloženy do sedmatřiceti jazyků a prodalo je jich třicet milionů výtisků, což z ní udělalo bestsellerovou autorku číslo 1 v žebříčcích Sunday Times a New York Times.
Lucindina série Sedm sester, která vypráví příběh sester adoptovaných záhadným milionářem z různých koutů světa, byla inspirována mytologií Plejád a stala se světovým fenoménem. Série je číslem jedna mezi bestsellery v mnoha zemích světa, s celkovými prodeji přes patnáct milionů kopií, a momentálně o jejím natočení jedná velká televizní společnost.