V pekle mezi ostnatými dráty

Zpověď muže, který přežil hrůzy čtyř koncentračních táborů
ISBN: 
9788074331725
Rozsah: 
208 stran + 16 stran obrazová příloha
Formát: 
130 x 200 mm
Vazba: 
pevná s přebalem
Dostupnost: 
Skladem
Cena: 
289 Kč

DOTISK

Když do polské Radomi dorazí němečtí okupanti a začínají zavádět krutá opatření proti Židům, Manny Steinberg žije s otcem, dvěma mladšími bratry a nevlastní matkou v relativním dostatku, prožívá svou první lásku, poslouchá moderní hudbu, vyvádí obvyklé klukoviny a netuší, co jeho i všechny známé z ghetta čeká. Zlo přichází plíživě ndash; uzavření ghetta, zákaz podnikání, žebrácké příděly jídla, přidělování k nuceným pracím, až pak jednoho dne nacisté naženou všechny obyvatele do transportů a uvrhnou je do pekla koncentračních táborů.
Nejcitlivější roky Manny prožívá v koncentračních táborech. Snaží se přizpůsobit nelidským podmínkám a soustředit se na přežití, přesto mu však uprostřed všech hrůz v hlavě neustále zní palčivá otázka "Jak tohle může svět dovolit?"
Mannyho zoufalý, na dřeň obnažený zápas o holý život trvá mučivě dlouhé roky. Mnohokrát se už smiřuje s nevyhnutelnou smrtí a mnohokrát se mu podaří se znovu zvednout a jít dál.
Příběh Mannyho utrpení, jak si na něj po letech vzpomíná už jako stárnoucí americký občan pronásledovaný běsy minulosti, však není jen depresivním líčením lidské krutosti, ale i dojemným svědectvím o síle lásky a naděje.