Sisi 1 - Temný slib

ISBN: 
978-80-7433-363-7
Rozsah: 
336 stran
Formát: 
130 x 200 mm
Vazba: 
pevná s přebalem
Dostupnost: 
Skladem
Cena: 
399 Kč

Šestidílný seriál televize RTL SISI, začíná vysílat Česká televize již tuto sobotu.
Sny, láska, touha po kypícím životě a dosud nepoznaná erotická přitažlivost náhle vpadnou do života mladé, nezkrotné, naivní a citlivé bavorské vévodkyně Sisi. Jako blesk ji zasáhne setkání s rakouským císařem Františkem Josefem. V jediném okamžiku se zrodí vášnivý oboustranný vztah navzdory jejich rozumu i odporu obou rodin. Mladá rebelka s živelnou touhou po svobodě je odhodlaná stát po boku rozervaného muže skrytého pod dokonale udržovanou maskou císaře, tvrdého vládce přední evropské monarchie. Pro něj se vydá na obtížnou cestu budoucí císařovny, opustí domov, milovanou přírodu, volnost, a čelí zkostnatělé, avšak neúprosné etiketě císařského dvora a jeho pletichám. Aniž tuší, že František Josef podléhá démonům, kteří mu na chvíli ulehčují náročný život, ale o nichž i on ví, že ho mohou zničit. A ještě je tu kletba, kterou na něho uvalila neznámá žena jako pomstu v nejvyšším zoufalství. Temný slib…

Toto je jedna z legend o císařovně Alžbětě. Nikoli její biografie, nýbrž temná varianta historického milostného příběhu, první díl románu o jejím životě a osudu.
Román byl napsaný podle úspěšného, dosud šestidílného, seriálu televize RTL vysílaného na konci roku 2021. Záhy po vydání získala kniha prestižní označení Spiegel Bestseller a stala se bestsellerem čtenářů a řady literárních žebříčků. V letošním roce vyjde druhý díl románu Sisi - Verlagen und Verrat. Na Vánoce 2022 bude televize RTL vysílat novou řadu seriálu, která ztvární další léta života císařovny Alžběty v manželství, soukromí a politice.