Případy šumavského policejního rady

Autor: 
ISBN: 
978-80-7433-384-2
Rozsah: 
200 stran
Formát: 
130 x 200 mm
Vazba: 
pevná
Dostupnost: 
Skladem
Cena: 
339 Kč

Vystoupili z auta a prostor ke dveřím motorestu U Kadrnožky doslova přeběhli. „Kruci, ta okna jsou skutečně rozstřílená!“ utrousil příslušník a okamžitě sáhl po zbrani. Natáhl závěr pistole do zadní polohy a pustil. Zbraň byla nabita. Poucha automaticky vsunul klíč do zámku – a najednou to šlo. Bylo zamčeno na jeden západ.
„Zůstaňte raději venku a počkejte tady, než se vrátím.“ pokynul muž v uniformě a Pouchu odsunul stranou. Netrvalo dlouho, když se zpět objevil ve dveřích. Byl značně pobledlý. „Uvnitř jsou hotová jatka! Jsou tam samí mrtví… Těm už nikdo nepomůže!“

Knížka, kterou držíte v ruce, je sbírkou případů, jimž jsem byl jako kriminalista prvního oddělení a později komisař kriminální policie velmi nablízku. V jednotlivých kapitolách jsou bez jakéhokoli přikrášlení postav či příběhů přiblíženy skutky a jednání pachatelů i mužů zákona, tak jak se skutečně odehrály, čímž mohou poskytnout též věrohodný obraz doby, v níž probíhaly. Možná se pro některé čtenáře otevře nový pohled na práci tehdejších vyšetřovatelů a kriminalistů, neboť jim dá možnost nahlédnout pod pokličku jejich složité práce. Nebyla vždy poznamenána jen barvou černou, jak se dozvíte.

Jednotlivé příběhy nejsou morbidní nad únosnou mez, plynou volně tak, jak se skutečně udály. Nic ve prospěch napětí ani nepřikrašlují, ani nenafukují. Možná se budou zdát zajímavé i vám.