Ohněm a hlubokou vodou

ISBN: 
978-80-7433-239-5
Rozsah: 
304 stran
Formát: 
130 x 200mm
Vazba: 
pevná
Dostupnost: 
Skladem
Cena: 
309 Kč

Sestry píšící švédské krimi bestsellery.

Pátý krimiromán s psycholožkou Siri Bergmanovou.

Na stockholmském předměstí zmizí jednoho dne při hře před domem svých pěstounů devítiletá dívka. Beze stopy, jako by se propadla do země. O šest týdnů později se ztratí ze školky i její šestiletý bratr. Podezření okamžitě padne na jejich násilnickou biologickou matku, která je týrala. Do vyšetřování se zapojí psycholožka Siri Bergmanová již případ neočekávaně ovlivní,neboť zneužívání dětí se objeví příliš blízko jejího vlastního domova.
Když je v temných vodách poblíž Stockholmu nalezeno ženské tělo, vyšetřování nabere překvapivý obrat. Co zpočátku vypadalo jako jasný případ, teď vypadá úplně jinak. Na internetu se objevily snímky mrtvé ženy a zmizelých dětí. O co v případu opravdu jde? Kdo odvedl děti? Kdo zavraždil ženu? A kdo stále dává fotografie obětí na internet? V souboji s časem, ve kterém jde o záchranu dvou pohřešovaných dětí, Siri a její kolegové spěchají, aby našli chybějící pojítko mezi nimi a mrtvou ženou…

Strhující thriller zkušené autorské dvojice pátrá v minulosti a vnáší více světla na téma násilí na nejvíce bezbranných členech naší společnosti.

Jejich předchozí knihy Terapeutka a Trpčí než smrt byly nominovány na Nejlepší švédský detektivní román roku.

Grebe a Träff založily nový směr v severské krimi a jejich knihy jsou brilantní. Vycházejí z jedinečných úhlů pohledu, čerpají z vlastních profesních zkušeností a vyprávějí hladce plynoucí a zároveň strhující příběh.                                                                      Kristina Olsson

 

Definitivně se zařadili mezi deset nejlepších severských královen krimi.                                                                          Dast Magazine (Sweden)