Než si zemřel

Severský krimiromán
ISBN: 
9788074331336
Rozsah: 
400 stran
Formát: 
130x200 mm
Vazba: 
pevná s přebalem
Dostupnost: 
Prodej skončil
Cena: 
319 Kč

Třetí krimiromán s psycholožkou Siri Bergmanovou.
Psychoterapeutka Siri se konečně vzpamatovala ze ztráty milovaného manžela Stefana, který před pěti lety spáchal nevysvětlitelnou sebevraždu. Když prochází jeho diáře, najde vystřižené oznámení o úmrtí Anderse Holmberga, který byl před pěti lety zavražděn a vražda nebyla nikdy objasněna. Existuje nějaká souvislost mezi Andersovou vraždou a sebevraždou Stefana? Siri začne přemítat o tom, jestli Stefana, nejbližšího milovaného člověka, opravdu znala…

Grebe a Träff založily nový směr v severské krimi a jejich knihy jsou brilantní. Vycházejí z jedinečných úhlů pohledu, čerpají z vlastních profesních zkušeností a vyprávějí hladce plynoucí a zároveň strhující příběh.

Kristina Olsson

 

Definitivně se zařadili mezi deset nejlepších severských královen krimi

Dast Magazine (Sweden)

 

První thriller s hlavní postavou Siri Bergmanové vyšel v roce 2009. Okamžitě se stal jedničkou na švédském žebříčku knižních prodejů a v Top Ten předstihl i takové mezinárodní bestsellery, jako jsou knihy Johna Grishama a Anny Gavaldy. Série zaujala a vysloužila si dvě nominace na Nejlepší švédský detektivní román roku. Dnes mají sestry na kontě čtyři příběhy se Siri Bergmanovou. Knih se prodalo více než půl milionu výtisků a byly vydány v šestnácti zemích.

Bibliografie
Mannen utan hjärta (Bez srdce), 2013
Innan du dog (Než jsi zemřel), 2012
Bitrare än döden (Trpčí než smrt), 2010
Nagon sorts frid (Terapeutka), 2009/

CAMILLA GREBE absolvovala Stockholmskou ekonomickou školu. Dnes řídí konzultační firmu, která se zabývá především marketingem a telekomunikacemi. Její vášní je ale psaní. Krimi píše nejen se svou sestrou, ale také se svým přítelem Paulem Leanderem-Engströmem. Dvě knihy pod názvem Dirigent z Petrohradu a Obchodník z Omsku již vyšly česky. Poslední knihu napsala bez svých spolupracovníků pod názvem Älskaren från huvudkontoret.
ÅSA TRÄFF je vystudovaná psycholožka specializovaná na kognitivní behaviorální terapii. Má za sebou podobně úspěšnou kariéru jako její starší sestra. V roce 1999 začala pracovat jako poradkyně dospívajících. O šest let později si se třemi přáteli založila soukromou praxi. Nyní už vede vlastní ordinaci a zároveň se se sestrou věnuje psaní úspěšných kriminálních románů