Levandulová zahrada

OD AUTORKY SVĚTOVÉHO BESTSELLERU TAJEMSTVÍ ČERNÉ ORCHIDEJE – PRODÁNO 5 MILIONŮ VÝTISKŮ
ISBN: 
9788072229677
Rozsah: 
352 stran
Formát: 
130x200 mm
Vazba: 
pevná s přebalem
Dostupnost: 
Skladem
Cena: 
319 Kč

DOTISK

Retrospektivní vyprávění příběhu z francouzské Provence začíná v roce 1998, kdy se Emilia stává posledním potomkem slavného šlechtického rodu de la Martinieres. Dědictví majestátního zámku a vinice je ovšem zatíženo velkými dluhy a mnoha otázkami... Emilia se vzhledem ke svému rozporuplnému vztahu k rodinné historii rozhodne vypátrat, jak to skutečně bylo s jejími předky a co se přihodilo za druhé světové války…
Rodinná sága slavného šlechtického rodu je psaná stejně citlivým, empatickým stylem jako nejúspěšnější román Lucindy Riley Tajemství černé orchideje. Autorka věrohodně a poutavě proplétá příběhy jednotlivých hrdinů v různých časových úsecích, dokáže mistrně vystihnout atmosféru doby a udržuje čtenářskou pozornost od první do poslední stránky. Je jednou z mála současných spisovatelek, které dokáží podat román – kroniku skutečně moderním stylem.

Lucinda Riley se narodila v Irsku a svou první knihu napsala ve čtyřiadvaceti letech. Kniha Tajemství černé orchideje byla v roce 2011 vybrána mezi tituly britského Richard and Judy Bookclub. Během čtyř let byla přeložena do třiceti jazyků a ve světě se prodalo pět milionů výtisků. Několikrát se ocitla v žebříčku bestsellerů The New York Times a také na vrcholku žebříčků nejprodávanějších knih ve čtyřech evropských státech. Její druhá kniha Girl on the Cliff (Dívka na útesu) se také stala bestsellerem New York Times a román Levandulová zahrada se v Německu držel devět týdnů mezi nejprodávanějšími tituly.
Lucinda Riley žije s manželem a čtyřmi dětmi střídavě v Anglii na pobřeží severního Norfolku a v jižní Francii. V současné době pracuje na ambiciózní sedmidílné sérii Sedm sester o osudech sedmi adoptovaných dívek. První díl se už probojoval mezi bestsellery v Německu, Brazílii, Itálii a Norsku a brzy vyjde v USA, Francii a Řecku.