Krvavý slunovrat

Autor: 
ISBN: 
978-80-7433-157-2
Rozsah: 
320 stran
Formát: 
130 x 200 mm
Vazba: 
pevná
Dostupnost: 
Skladem
Cena: 
299 Kč

Svátek letního slunovratu na Sandhamnu. Mládež bujaře slaví namačkaná na molech a přístav je plný bílých trupů lodí. Z reproduktorů duní hlasitá hudba a alkohol teče proudem. Z davu se vypotácí mladá dívka. Přímo před očima policistů se bezvládně zhroutí na zem.
Letní slunovrat se chystá oslavit i Nora Lindeová společně se svou novou láskou Jonasem a jeho dcerou Wilmou. Oslava se postupně mění v noční můru, když Wilma v noci beze stopy zmizí. Jejich snaha dovolat se jí na mobil je marná. Druhý den časně ráno je na pláži nalezeno mrtvé tělo.
K případu je povolán Nořin přítel inspektor kriminální policie Thomas Andreasson. V průběhu vyšetřiování poznává, že pravda je subjektivní pocit – každý podává průběh událostí po svém. Kdo se tu noc stal obětí a kdo vrahem?

Série kriminálních románů Vraždy na Sandhamnu o kriminálním inspektorovi Thomasi Andreassonovi a právničce Noře Lindeové pokračuje pátým dílem Krvavý slunovrat. Viveca Sten patří k velice úspěšným švédským autorkám, série má neuvěřitelný celosvětový úspěch – prodalo se 3 miliony knih a okolo 30 milionů diváků po celém světě vidělo televizní adaptaci série.

Viveca Sten debutovala románem Tiché vody, kterým začala velmi úspěšná série kriminálních románů odehrávajících se na ostrově Sandhamn.
Následovaly tituly Ve vyšších kruzích a Bez viny, tato kniha se půl roku držela mezi deseti nejprodávanějšími. Dnes v noci zemřeš, čtvrtý krimiromán, se stal v roce 2011 nejprodávanější knihou ve Švédsku.
Také pátá kniha Krvavý slunovrat se okamžitě zařadila mezi čtenářské bestsellery.

Viveca Sten vystudovala obchodní právo. Žije kousek od Stockholmu spolu se svým mužem a třemi dětmi. Od útlého dětství tráví každé léto na Sandhamnu, kde její rodina už po několik generací vlastní dům.