Sedm sester

Maiin příběh
ISBN: 
9788074331633
Rozsah: 
464 stran
Formát: 
130 x 200 mm
Vazba: 
pevná s přebalem
Dostupnost: 
Skladem
Cena: 
349 Kč

AUTORKA SVĚTOVÝCH BESTSELLERŮ, PRODÁNO 8 MILIONŮ VÝTISKŮ

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu.
A tak se nejstarší ze sester, půvabná překladatelka Maia, ocitne v Brazílii, kam ji souřadnice z otcova dopisu zavedou. V Riu de Janeiru se s pomocí místního spisovatele Floriana vydává po stopách vznešené a kdysi mocné rodiny Aires Cabralových a zjišťuje, že při odhalení záhady svého původu se musí vrátit o několik generací zpátky. K prababičce Izabele, která se během stavby slavné sochy Krista jako již zasnoubená osmnáctiletá dívka dostává s rodinou hlavního architekta projektu do Paříže, kde se vášnivě zamiluje do mladého sochaře Laurenta. Jejich tajná láska pokračuje i v Riu, a ačkoli se Izabela kvůli rodičům provdá za svého urozeného snoubence, nezůstane bez následků.
Maia během pátrání po pohnutých osudech žen ze své rodiny propadá víc a víc kouzlu rodného Ria, ale i kouzlu svého sympatického průvodce. Cesta do minulosti jí pomáhá smířit se s nešťastným rozhodnutím v mládí, které po léta tajila

Lucinda Riley se narodila v Irsku a po krátké kariéře herečky se ve věku čtyřiadvaceti let začala věnovat psaní beletrie. Její román Tajemství černé orchideje se dostal do prestižního výběru Richard and Judy Book Club 2011 a byl přeložen do třiceti čtyř jazyků a prodáno bylo kolem osmi milionů výtisků. Riley patří mezi bestsellerové autorky žebříčků New York Times a Sunday Times. První díl zamýšlené románové série Sedm sester, založené na mytologii souhvězdí Plejády, se stal bestsellerem vmnoha zemích Evropy a hollywoodská br /produkční společnost už zakoupila práva na jeho zfilmování jako televizní seriál.
Lucinda žije s manželem a dětmi na anglickém pobřeží v severním Norfolku a ve West Corku v Irsku. Pokud nepíše, necestuje a neběhá kolem dětí, čte knihy a ráda si dopřeje skleničku růžového provensálského vína