Plantážníkova žena

ISBN: 
9788074331626
Rozsah: 
416 stra
Formát: 
130 x 200 mm
Vazba: 
pevná s přebalem
Dostupnost: 
Skladem
Cena: 
339 Kč

Devatenáctiletá Gwendolyn je krátce vdaná. Do svého manžela, téměř o dvacet let staršího vdovce, majitele čajových plantáží na Cejlonu, se zamilovala v Londýně. Teď se nemůže dočkat, až po dlouhé cestě vystoupí z lodi a začne nový život se svým manželem. br /Její muž se ale najednou chová úplně jinak než v Anglii. Je vzdálený a odtažitý, celé dny pohlcený prací, a Gwen tak zůstává v cizím prostředí sama. Prázdnotu dní vyplňuje zkoumáním svého nového domova, který jí připadá plný tajemství a tísnivých připomínek neznámé minulosti. Neustále nachází něco, co si neumí vysvětlit ndash; zamčené dveře pokojů v plantážnickém sídle, zažloutlé svatební šaty v zaprášené truhle nebo zarostlý hrob v zahradě.
Gwen brzy otěhotní, ale tou dobou už má silné podezření ohledně smrti manželovy první ženy a jejich dítěte. Ve vzdálené kolonii nemá nikoho, komu by se mohla svěřit. Bojí se o osud svého příštího potomka. Lze ovšem těžko poznat, co je jen příliš živá fantazie těhotné ženy, a co už skutečné hrozící nebezpečí.
Dinah Jefferies popisuje exotickou přírodu Cejlonu, život místních kolonistů a jejich zaměstnanců, i Gwenino vyzrávání z naivní, opečovávané dcerky z vyšších kruhů v silnou a odhodlanou mladou ženu. Námětem i zpracováním Plantážníkova žena odkazuje ke klasickému příběhu Daphne du Maurier Mrtvá a živá, ze současné literatury se pak podobá příběhům Lucindy Riley.

 

Ideální čtení, záhadné, dojemné i zábavné…

Santa Montefiore

Nádherně napsané, srdcervoucí, s kouzelným prostředím a skutečným citem pro historické období.

Katie Fforde

Dinah Jefferies znovu vytvořila úžasně působivou a napínavou knihu. Nesmírně poutavé, výstižné a přesvědčivé.

Isabel Wolff

Báječná kniha, hluboce dojemná, nezapomenutelný příběh, který mě uchvátil. Zamilovala jsem se do něj.

Kate Furnivall

Temná tajemství ležící za každou zákrutou, skrytá pod vrstvami rasismu dvacátých let a v troskách hroutící se koloniální moci, činí
tento příběh skutečně podmanivým.

Liz Trenow

Dinah Jefferies se narodila v Malaysii, v Anglii žije od svých devíti let. Stále miluje Jihovýchodní Asii a Dálný Východ a ráda se tam vrací.
Se svým manželem nyní žije v Gloucestershire v Anglii. Každý rok chce napsat novou knihu.
Letos jí vyšla další novinka pod názvem The Silk Merchants Daughter, která se ihned umístila v Sunday Times Top Ten.
Knihu Plantážníkova žena zařadil do svého knižního výběru na podzim 2015 Richard a Judy Book Club a brzy po svém vydání se stala bestsellerem