Temnoústí 2

Zamořená strana světa
ISBN: 
9788074331534
Rozsah: 
456 stran
Formát: 
130x200 mm
Vazba: 
pevná
Dostupnost: 
Skladem
Cena: 
299 Kč

Příšery zvané Legendi vtrhli do našeho světa. Hranice mezi světem lidí a příšer je tak tenká, že se zrůdy mohou dostávat do světa lidí. A pak přicházejí ke slovu lovci Legendů, strážci lidského světa. Jejich nadpřirozené schopnosti se dědí z generace na generaci. Ochrání nás poslední lovec Legendů, dvanáctiletý Finn? Jednoho dne se sám stane jediným lovcem příšer…
Až na to, že… mu to zatím moc nejde.
Finn si nikdy nemyslel, že si bude přát zrovna tohle: aby se v jeho městě otevřela brána do světa Legendů. Jenže tohle je jeho jediná šance, jak najít tatínka. Hledá mapu, se Stevem se dostává do spousty slepých uliček. K tomu ještě musí dělat domácí úkoly…

Shane Hegarty vylétl do světa fantasy jako kometa. Jeho debut je neuvěřitelný, zábavný a vzrušující. Děsivý a napínavý. Přesně takový, jaká by velká fantasy série měla být. Máme tu další skvělou věc.

Eoin Colfer, autor Artemise Fowla

 

Hegarty píše nápaditě, upřímně a zábavně, vytváří okouzlující postavy a konstruuje zápletku, která je prostě neodolatelná. Ideální pro děti ze základní školy, aby se naučily něco o mýtech a legendách.

The Times

 

Skvělý debut s báječnými postavami a nápaditými vynálezy, svižným dějem a suchým humorem. Už první z románů ze série si získá nadšené čtenáře, kteří se nebudou moci dočkat dalších dílů.

Daily Mail

 

Hegarty rozumí tomu, jak je pro mladé čtenáře důležitý humor. Po děsivých zážitcích přichází úlevný smích…

The Irish Times

 

Vztah mezi mladým hrdinou a jeho otcem je dojemný a uvěřitelný. Jsou tu prvky krotitelů duchů, situace jako z bondovek a dickensovské prostředí – mlhou opředené ponuré město. Tohle fantasy dobrodružství je skvělé.

Sarah Webb

 

Shane Hegarty je bývalým výtvarným editorem The Irish Times, nyní spisovatelem na plný úvazek. Žije na východním pobřeží Irska, v městečku podobném Temnoústí, jenom bez příšer.