Obchodník z Omsku

Moskva Noir 2
ISBN: 
9788074331343
Rozsah: 
400 stran
Formát: 
130x200 mm
Vazba: 
pevná
Dostupnost: 
Skladem
Cena: 
319 Kč

Strhující krimithriller úspěšné švédské autorské dvojice je druhým volným pokračováním trilogie Moskva noir.

V rezidenci švédské ambasády v Moskvě je jedné žhavé srpnové noci nalezen mrtvý syn velvyslance Oscar Rieder. Vedle něho leží v bezvědomí jeho milenka, ruská prostitutka Ludmila. Pitva prokáže, že muž zemřel po neobvykle vysoké, smrtelné dávce heroinu, přestože br /mladý muž tuto silnou drogu nikdy nebral. Vyšetřování záhy odhalí, že nešlo o tragické úmrtí, nýbrž o vraždu…
Oscar naposled pracoval v ruském podniku na dovoz a vývoz zbraní, kde se staral o obchod se Skandinávií. Po jeho smrti doporučí prokurátor Skurov na jeho místo svého přítele – Švéda Toma Blixena. Netuší, že ho tím vystaví obrovskému nebezpečí. Tom brzy zjistí, že je podnik zapleten do nelegálního vývozu zbraní. Krok za krokem spolu se Skurovem a kriminalistou Antonem odhalují nitky, které sahají hodně vysoko jak v Rusku, tak i ve Švédsku.
Strhující krimithriller úspěšné švédské autorské dvojice je druhým volným pokračováním trilogie Moskva noir. Podává obraz mocenských her týkajících se mezinárodního zbrojního průmyslu, obrovských úplatků a černých výdělků lidí, pro něž lidský život nemá nejmenší cenu.

Camilla Grebe je úspěšnou autorkou kriminálních příběhů ve Švédsku i ve světě. Spolu se sestrou Åsou Träff napsala doposud čtyři napínavé psychologické krimithrillery, které si rychle oblíbili čtenáři i literární kritikové (česky již vyšlo: Terapeutka, 2012, Trpčí než smrt, 2014). Dvě z jejich knih byly navrženy švédskou Asociací autorů thrillerů na titul „Kriminální příběh roku“. Kromě toho je Camilla Grebe také úspěšnou podnikatelkou.
Paul Leander-Engström byl jedním z prvních švédských, rusky hovořících průkopníků, kteří pomáhali budovat finanční trh v Rusku. Během svého pobytu v této zemi spoluzaložil Prosperity Capital Management v Moskvě – jednu z nejúspěšnějších světových firem pro správu ruských akcií. Nyní dělí svůj čas mezi psaní a vedení vlastního fondu. Zasedá také ve správních radách několika finančních gigantů jako Root Capital nebo Vostok Nafta.
Zavedená autorka krimi Camilla Grebe se tentokrát spojila do autorské dvojice se znalcem ruských poměrů a jedním ze zakladatelů moderního ruského investičního bankéřství Paulem Leanderem-Engströmem, který se v rámci své profese osobně setkal s mnoha pověstnými ruskými oligarchy. Dvojice autorů se seznámila během studií ekonomie na univerzitě ve Stockholmu. Od té doby jsou přátelé. Napínavý krimithriller Obchodník z Omsku je jejich druhou knihou.

Paul Leander Engström viděl odvrácenou stranu – a jeho zážitky stojí v pozadí tohoto strhujícího, krvavého příběhu o finančnících, oligarších a politicích posedlých mocí...

Aftonbladet

Je to skvěle napsané, napínavé, politicky rafinované.

Magnus Utvik, Gomorron Sverige

Úžasná kniha, která námi otřese.

Östran

Tuhle knihu miluji. Je chytrá, podnětná a úžasně zajímavá

Micael Dahlén, vydavatelství Massolit