Deníky německého tankového velitele

Neuvěřitelné svědectví o válce na východní frontě
ISBN: 
978-80-7433-385-9
Rozsah: 
392 stran + 64 stran příloha
Formát: 
130 x 200 mm
Vazba: 
pevná s přebalem
Dostupnost: 
Skladem
Cena: 
499 Kč

Strhující a nezapomenutelné deníky důstojníka jedné z nejlepších tankových divizí wehrmachtu patří k nejlepším svědectvím o válce na východní frontě

Válka na východní frontě v letech 1941 až 1945 byla nejkrutějším bojištěm nejkrvavější války v dějinách. Oberleutnant Friedrich Wilhelm Sander zažil toto krveprolití na vlastní kůži, když sloužil u 11. tankového pluku. Tento pluk tvořil jádro 6. tankové divize, jedné z nejlepších Hitlerových obrněných formací, která se účastnila většiny významných tažení na východní frontě; válečných kampaní, k nimž patřily operace Barbarossa a operace Zimní bouře.
Své zkušenosti z těchto kampaní Sander zaznamenal s ohromujícími detaily v nedávno objevených denících z období od dubna 1938 do prosince 1943, které poprvé přeložil historik Robin Schäfer. Tyto deníky, psané v průběhu bojů, nejenže poskytují nepřibarvené hodnocení války na východní frontě, ale také umožňují nahlédnout do mysli mladého a silně zpolitizovaného důstojníka, a nabízejí tak detailní pohled na úzkou komunitu německé tankové posádky.
Sanderovy přeložené deníky jsou syrovou, upřímnou, bezprostřední a nefiltrovanou osobní výpovědí a představují fascinující záznam o jednom z nejdůležitějších tažení druhé světové války. Kniha doprovozená více než 150 dobovými fotografiemi a mapami, představuje zásadní literaturu nejen pro čtenáře bádající o válce na východní frontě, ale i pro všechny historiky zkoumající druhou světovou válku.