Deník mého mizení

ISBN: 
978-80-7433-245-6
Rozsah: 
352 stran
Formát: 
130 x 200mm
Vazba: 
pevná s přebalem
Dostupnost: 
Skladem
Cena: 
329 Kč

Nejlepší skandinávský kriminální román roku 2017!  - Prestižní cena Skleněný klíč (Glass Key Award)

Uprostřed hluboké zimy klopýtá lesem u švédského Ormbergu osamělá žena. Paže má pokryté škrábanci, nohy bosé a nepamatuje si, kdo je. Místní policie ji identifikuje jako policejní psycholožku Hanne Lagerlind-Schoenovou, která spolu s partnerem pomáhala vyřešit starý případ vraž-dy malého dítěte. Hanne se pomalu uzdravuje, ale nedokáže se rozpomenout, co se stalo s jejím přítelem a kam dospěli ve vyšetřování. Policie má jen jediné vodítko: ženu v šatech s flitry, která byla spatřena poblíž Hanne tu noc, kdy psycholožku objevili. Mladá žena se ale na policii nepřihlásí, protože neexistuje. Ve skutečnosti šlo o dospívajícího chlapce Jakea Olssona, který se procházel v matčiných šatech a sestřině makeupu, ovšem za své tajemství se stydí a děsí se odhalení. Když si ale Jake přečte Hannin deník, který našel oné noci, zjistí, že má v ruce klíč vedoucí k vyřešení případu. A když je v lese nalezena další oběť, Jakeovi dojde, že Hanne je ve smrtelném nebezpečí…

 

Camilla Grebe je čím dál lepší. Deník mého mizení je silný naléhavý příběh s neuvěřitelným tempem vyprávění.
                                                                                                                                                                    Arne Dahl

Grebe má vzácný talent a je mistryní překvapení.
                                                               Kristina Ohlsson

Deník mého mizení je vynikající kniha, samostatné pokračování oceňovaného románu Modrý motýl. To, jak se v tomto příběhu chladné vraždy ve vylidněném městečku střídají perspektivy, je nesmírně obratné a mistrovsky napsané.
                                                                                                       Tara

Knížka, kterou neodložíte. Je to zároveň vnímavý portrét naší společnosti a právě tak mistrně vymyšlené napínavé vyprávění.

                                                                                                                                                                                      Ingalill Mosander, Aftonbladet

 

Na knize Deník mého mizení je toho tolik, co se dá ocenit: střídavá vyprávěcí perspektiva tří postav, věrohodně motivované vysvětlení Jakeova tajemství i Malinina láskyplně nenávistného vztahu k rodnému městu, a v neposlední řadě Hannina postupující demence. To si musíte přečíst.

                                                                                                                                                                                        Skanska Dagbladet

 

Camilla Grebe debutovala v roce 2015 s vynikajícím a kritikou oceňovaným thrillerem Modrý motýl, jeho samostatné pokračování Deník mého mizení je právě tak dobré … Je snadné nechat se vtáhnout do vztahů mezi složitými a ne zcela sympatickými postavami, napětí trvá až do konce knihy. Závěr je dramatický a nečekaný, vynoří se při něm mnoho životních sebeklamů i mnoho otázek. Jedna mi ležela v hlavě ještě dlouho po přečtení: Nakolik dokážeme rozeznat lži vlastní i těch druhých, a můžeme si být doopravdy jistí tím, co je pravda?

                                                        Opulens

 

Grebe mistrně proplétá různá vyprávění i perspektivy a vytváří nesmírně vzrušující příběh.

                                                                                                                                           CrimeGarden

 

… atmosféra v románu Camilly Grebe je až filmově hororová… je to zatím její nejlepší kniha.

                                                                                                                                           Lotta Olsson, Dagens Nyhyter

 

 

CAMILA GREBE je jednou z nejvýznamnějších švédských spisovatelek detektivních románů. Řídí konzultační firmu, která se zabývá především marketingem

a telekomunikacemi. Její vášní je ale psaní. Její první samostatný krimiromán Modrý motýl vzbudil velký ohlas a práva byla prodána do více než 22 zemí. Ve

Velké Británii, Francii, Itálii a Švédsku vylétl až na vrcholek žebříčků bestsellerů. Filmová práva na něj koupila hollywoodská produkce New Line Cinema. Její druhý krimithriller Deník mého mizení získal prestižní cenu Skleněný klíč (Glass Key Award) za nejlepší skandinávský kriminální román roku 2017. Švédským sdružením spisovatelů detektivních románů byl vyhlášen Nejlepší švédskou detektivkou roku a skončil v užším výběhu na švédskou Nejlepší knihu roku.Camilla Grebe už předtím napsala čtyři oceňované krimithrillery společně se svou sestrou Asou Träff. První dvě knihy série byly nominované na Nejlepší švédský detektivní román roku. Je také spoluautorkou populární série Moskva Noir, kterou napsala s Paulem Leander-Engströmem.

 

Bibliografie Camilla Grebe a Åsa Träff

Ohněm a hlubokou vodou, 2018

Muž bez srdce, 2017

Než jsi zemřel, 2015

Trpčí než smrt, 2014

Terapeutka, 2012

 

Bibliografie Camilla Grebe a Paul Leander-Engström série Moskva Noir:

Spící špion, 2018

Obchodník z Omsku, 2015

Dirigent z Petrohradu, 2014