Bez viny

Třetí díl ze série kriminálních románů Vraždy na Sandhamnu o kriminálním inspektorovi Thomasi Andreassonovi a právničce Noře Lindeové
Autor: 
ISBN: 
978-80-7222-936-9
Rozsah: 
288 stran
Formát: 
130 x 200 mm
Vazba: 
pevná s přebalem
Dostupnost: 
Prodej skončil

Během jedné podzimní noci se na Sandhamnu beze stopy ztratí mladá dívka. Pátrání, které ztěžuje bouřlivé a deštivé počasí, se účastní i kriminální inspektor Thomas Andreasson z policejního oddělení v Nacka. Policie nakonec případ odloží, vše nasvědčuje tomu, že se utopila. O pár měsíců později, kdy Sandhamn pokryje sníh a led, děti při hraní v lese najdou mrtvé tělo.
Pohřešované dívky se pachatel zbavil hrůzným způsobem. Co ve vrahovi probudilo takovou nenávist? Rozbíhá se horečnaté vyšetřování, inspektor Thomas Andreasson se obává, aby vrah neudeřil znovu.

Série kriminálních románů Viveky Sten Vraždy na Sandhamnu o kriminálním inspektorovi Thomasi Andreassonovi a právničce Noře Lindeové pokračuje třetím dílem Bez viny. Viveca Sten patří k velice úspěšným švédským autorkám, jejích knih se prodalo více než 2 miliony. Viveca Sten debutovala románem Tiché vody, následovaly tituly Ve vyšších kruzích a Bez viny, tato kniha se půl roku držela mezi deseti nejprodávanějšími. Dnes v noci zemřeš, čtvrtý krimiromán, se stal v roce 2011 nejprodávanější knihou ve Švédsku. Také pátá kniha V zápalu boje se okamžitě zařadila mezi čtenářské bestsellery.
Před vánocemi 2010 odvysílala švédská televize filmové zpracování prvního románu, druhého v prosinci 2012, v následujícím roce třetí díl. Televizní seriál měl veliký divácký ohlas, každý díl shlédlo přibližně 1,7 miliónu diváků. Dosud se odvysílal v Dánsku, Norsku, Finsku, Německu a v letošním roce i v České republice.

Viveca Sten vystudovala obchodní právo. Žije kousek od Stockholmu spolu se svým mužem a třemi dětmi. Od útlého dětství tráví každé léto na Sandhamnu, kde její rodina už po několik generací vlastní dům.