Přeskočit menu na obsah stránky

O nás

Vydavatelství Víkend / O nás

Vydavatelství Víkend vzniklo v roce 1990. Od počátku je zaměřeno na knihy pro mladé čtenáře a detektivní příběhy. Ke kmenovým autorům patří Lenka Lanczová, vítězka čtenářské ceny udělované dětmi a držitelka ceny pro nejpopulárnější českou žijící autorku v roce 2004, více na www.mojekniha.cz. Ze zahraničních autorů píšících pro děti a mládež jsme například vydali knihy Evelyne Stein-Fisherové, Gisely Kautzové, Karin Müllerové, Anne Gudule, Evelyne Brisou-Pellen či Melvina Burgesse.

Nevydáváme však jen knihy pro dívky a kluky, ale také romány pro ženy. Na knihkupeckých pultech nebo stáncích s tiskem se můžete setkat i s našimi periodiky: měsíčník KRIMI, dvouměsíčník Levné Sešity Detektivek a čtvrletník TOP KRIMI.

Mezi další oblasti, kterým se věnujeme, patří publikace pro myslivce a rybáře. Vydáváme jednoho z uznávaných autorů rybářských knih – Milana Tychlera. Zaměřujeme se také na publikace o včelařství, chovatelství, zahradnictví a volný čas.

Naše knihy nabízejí největší distribučními firmy po celé republice. Knihy našeho vydavatelství najdete ve všech dobrých knihkupectvích a některých obchodních domech a také ve známých internetových obchodech.

Naší snahou je vydávat nejen dobré české knihy, ale také kvalitní zahraniční tituly.Víkend spolupracuje se zahraničními vydavatelskými společnostmi například: KOSMOS (Německo), Paul Pietch Verlage (Německo), Ueberreuter (Německo), Loewe (Německo), Ulstein Heyne List (Německo), Rageot (Francie), Editions Artemis (Francie), Andersen Press (UK), Guardian Books (UK), Kandour Ltd. (UK), New Holland Publishers (UK) a dalšími vydavatelskými domy.